bafra süspansiyon testi

Bafra süspansiyon testi, araçlarda mutlak suretle önemli bir kontrol gerektiren amortisör sorunlarının kontrolünden oluşmaktadır. Herhangi bir yolda kalma veya yol tutuşunda problemler yaşatan bu amortisörler, yani süspansiyon sistemi, olası kazalara sebebiyet verecek kadar önemli bir konumdadır.

Bunun nedeni, eğer amortisör direnci bitmişse veya bozulmuşsa, araç ile yol arasındaki iletişim, minimum derecelere kadar iner. Hal böyle olunca, amortisör yapması gereken görevi yapamaz ve tüm yük, yay üzerine kalır. Kısacası; Auto Kale, otomotiv sektöründe bu derece önemli bir konumda yer alan süspansiyon testi işleminin önemini biliyor ve sağlamış olduğu oto ekspertiz hizmetlerinde, mutlak suretle bu işleme müthiş bir profesyonellik ile yaklaşıyor.

Auto Kale Bafra Süspansiyon Testi İşlemini Nasıl Gerçekleştiriyor?

Bafra süspansiyon testi, Auto Kale’nin başarı yakaladığı oto ekspertiz hizmetlerinden, sadece biridir. Bu sağladığımız başarı ise, süspansiyon testinde yer alan adımların sırasıyla tamamlanması ve bu adımların sırasına ek, başarıyla tamamlanması, müşterilerimize en doğru oto ekspertiz raporu sunmamızı sağladı. Sağladığımız araç süspansiyon testi, özel cihazlarımızın yapmış olduğu titreşim verme gibi kontrollere ek;

 • Amortisör ve yay kontrollerinden başlayarak,
 • Viraj demir kontrolü,
 • Serbest ve sabit askı,
 • Helisel,
 • Denge çubukları,
 • Rotiller,
 • Yağ,
 • Silindir muhafazası,
 • Ana valf,
 • Pnömatik,
 • Burulma,
 • Üst bağlantı,
 • Alt bağlantı
 • Basınç tüpü ve
 • Şasi bağlantı noktası

Gibi, ikinci el araçların süspansiyon testi için gerekli olan tüm kontrolleri, müthiş bir konsantrasyon ve profesyonellik ile gerçekleştirmektedir. Sağlanan kontroller sonrası, aracınızdaki denge, gürültü ya da sağlamlık sorunları belirlenir ve araç hakkında tam olarak donanımlı bir bilgiye sahip olunur.

Böylece, aracınız hakkındaki tüm sorunlar ve gelecekte yaşayacağınız problemleri önceden belirlediğimiz ve size sunduğumuz tarafsız oto ekspertiz raporu sayesinde, en doğru bilgiye rahatlıkla ulaşmış olursunuz. Siz de böyle başarılı bir oto ekspertiz adımına tabii olmak ve en doğru sonuca ulaşmak istiyorsanız, Auto Kale ile iletişime geçmek, en doğru adımınız olacaktır.

Bafra Süspansiyon Testi Yaptırmanın Faydaları Nedir?

Bafra süspansiyon testi ile zirvede rol alan Auto Kale, herhangi bir ikinci el aracın süspansiyon testi sırasında; amortisörleri, yayları, tekerlekleri, salıncak ve viraj demiri gibi kontrollerini sağlayarak, en iyi sürüş testinin sonucuna ulaşmaya çalışır.

Bu nedenle, yapılan testler sonrası aracınızda herhangi bir sarsıntı varsa, bazen bu durum yanal kayma testi ile de tespit edilebilir ancak en doğru sonuç, her zaman süspansiyon testi ile alınır.

Yapılan bu testler sonucu, eğer ki aracınızın amortisör kısımlarında bir aksaklık varsa ve yol tutuşunda sorun yaşayacaksanız, bu durum size aracı satın almadan belirterek, araç meblağı hakkında indirim talep edebilir veya araç için karşı taraftan tamir edilmesini isteyebilirsiniz. Böylece, hiçbir sorun yaşamadan, rahatlıkla araç alım-satım işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz.

Auto Kale, süspansiyon testini gerçekleştirecek en özel cihazları bünyesinde bulundurarak, bugüne kadar ikinci el araçların ihtiyacı olan, başta Bafra süspansiyon testi olmak üzere; tüm oto ekspertiz adımlarını gerçekleştirmiştir. Bunlardan en önemlisi olan süspansiyon testinin faydalarından biri de, kesinlikle yolda kalma gibi problemleri, önceden ortaya çıkarmasından kaynaklanmaktadır.

Tahmin edersiniz ki, yol tutuşu zayıf olan bir araba, sizi nerede yarı yolda bırakacağını belirtmez ve siz de bu durumlara hazırlıksız yakalanarak, ne tür bir sorunla karışılacağınızı bilemezseniz. Bu hafif veya yüksek güçte bir kaza olacağı gibi, bazen hemen bir şekilde fark etmenize de yol açabilir. Ama bu gibi olasılıkları bekleme yerine, en doğru yol tutumuna ulaşmak için, mutlaka bünyemiz Auto Kale’de bir süspansiyon testi için randevu talebi oluşturmalısınız.

Hemen Ara
Görüşmeyi Başlat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?